Spoľahlivé kotly s možnosťou ovládania cez smartfón

Zmestia sa do menšieho výklenku na chodbe či pod schodisko. Stretnete sa s nimi dokonca aj na miestach, ako je kuchyňa či kúpeľňa. A hoci majú malé rozmery, vedia zásadne ovplyvniť kvalitu života v domácnosti počas celého roka.

Reč je o závesných kondenzačných kotloch. Najmodernejšie z nich vás prekvapia takmer o tretinu nižšími prevádzkovými nákladmi či možnosťou nastavenia cez smartfón a aplikáciu.

Výnimočne šetrné riešenie

Ak hľadáte riešenie, ktoré je v maximálnej miere zamerané na budúcnosť, máme pre vás zaujímavý tip. Prémiovými produktami značky Vaillant sú závesné kondenzačné kotly ecoTEC exclusive s označením Green iQ. Vyznačujú sa vysokou úrovňou inovácie, funkčnosti, ergonómie, s ohľadom na ekológiu. Produkujú nižšie emisie a v konečnom dôsledku ušetríte plyn, elektrinu a súčasne ochránite životné prostredie. Pochváliť sa môžu najvyššou energetickou účinnosťou (energetický štítok triedy A) a komfortným ovládaním na diaľku cez smartfón, tablet a aplikáciu. Sú flexibilné, automaticky sa prispôsobia všetkým druhom plynu a umožňujú aj vykurovanie 100 % bioplynom. V domácnosti pomáhajú znížiť ročnú spotrebu energií na vykurovanie viac, než iné kondenzačné kotly, vďaka inteligentnému prevádzkovému režimu Green iQ a najnovšej kondenzačnej technológii s nepretržitou optimalizáciou prevádzky.

Kotol Vaillant ecoTEC exclusive

Pripravia aj teplú vodu

Úsporne vyhrejú interiér a pripravia aj dostatok teplej vody. Ich výhodou sú dve špeciálne funkcie (Aqua Power Plus a Aqua Condens System), vďaka ktorým aj počas prípravy teplej vody zostáva prevádzka kotlov ekonomická a so značnými úsporami prevádzkových nákladov. Ide o kotly ecoTEC pro, vhodné pre bytové jednotky a menšie rodinné domy. Pozitívnu zmenu v domácnosti však môžete docieliť aj s kondenzačnými kotlami ecoTEC plus. Výsledkom bude 15 % úspora nákladov na vykurovanie (v porovnaní s nekondenzačnými kotlami) a 50 % úspora nákladov na elektrinu (vďaka vysokoúčinnému čerpadlu). Tieto kotly sú vybavené všetkým, čo si od inteligentných technológií môžete želať. Do domácností prinášajú komfort a zároveň úsporu (vďaka širokému modulačnému rozsahu a optimalizácii výkonu). Pracujú v optimálnom spaľovacom režime, majú plynulú reguláciu výkonu a pochváliť sa môžu dlhou životnosťou.

Ovládanie cez smartfón

Aj s kotlami ecoTEC plus alebo ecoTEC pro si môžete teplo doma nastaviť na diaľku cez smartfón. Ľahké, rýchle a pohodlné ovládanie vykurovania z ľubovoľného miesta umožňujú smart regulátory, napríklad ekvitermický regulátor multiMATIC 700 (s komunikačným modulom VR 920), alebo regulátor eRELAX. Aplikácia oboch zariadení je dostupná zadarmo a jej obsluha je intuitívna. Pokiaľ ide o eRelax, je to samo-učiaci sa regulátor s minimalistickým dizajnom. S ním si naprogramujete svoj komfort prostredníctvom aplikácie a vďaka inteligentným časovým programom zároveň ušetríte energiu. Požadovanú izbovú teplotu si môžete nastaviť aj manuálne – priamo na regulátore.

www.vaillant.sk

Smart regulátor eRELAX